Školní rok 2008 - 2009

 

19. - 21. 6. 2009 Mistrovství České republiky v programování

V Jánských Lázních se sešli nejlepší programátoři z celé republiky, aby si nejen zasoutěžili, ale také vyměnili své zkušenosti. Martin Dvořák jako jediný reprezentant Pardubického kraje vybojoval v ústředním kole Soutěže v programování 2009 krásné 7. místo. Gratulujeme a těší nás, že jeden z nejlepších programátorů v republice je právě z naší školy.

 

17. 6. 2009 naše skupina Stepressl opět vystoupila se svým cvičením na městských slavnostech „Město tančí“ na Pernštýnském náměstí.  I když byl soubor tentokrát značně oslaben (část skupiny je právě na škole v přírodě), vystoupení se vydařilo a děvčata sklidila zasloužený potlesk zaplněného náměstí. fotografie

 

11. 6. - 16. 6. 2009 byla třída 9. A ve škole v přírodě na Pastvinské přehradě. Kromě sportování stihli i projížďku po přehradě, návštěvu hráze přehrady a výlet do Muzea řemesel v Letohradě. fotografie

 

10. 6. 2009 vyhodnocení nejlepších žáků pardubických základních škol a víceletých gymnázií na radnici na Pernštýnském náměstí za účasti primátora. Z naší školy byli odměněni Hynek Mácha a Martin Dvořák, který byl vyhlášen jako celkově nejúspěšnější žák ze všech škol.

 

10. 6. 2009 vyhlášení nejlepších žáků 5. pardubického obvodu

Ve středu 10. června 2009 se opět konalo v KD na Dukle pravidelné vyhlašování nejlepších žáků základních škol V. pardubického obvodu. I žáci z naší školy byli vyhodnoceni ve všech kategoriích a zaslouženě si odnesli pěkné upomínkové předměty. Celý program byl doplněn vystoupeními žáků zúčastněných škol, kteří do programu přispěli písničkami, tancem apod. Naši školu velmi pěkně reprezentovala skupina dívek Stepressl, která s velkým úspěchem předvedla aerobní cvičení. Podívejte se tedy na několik fotografií ze slavnostního odpoledne a zejména se seznamte se jmény těch nejúspěšnějších studentů.

 

 

9. 6. 2009 Mistrovství republiky v hokejbalu školních družstev - Hokejbal proti drogám 2009

Dne 9. června proběhlo mistrovství republiky školních družstev v hokejbalu v rámci soutěže Hokejbal proti drogám. Do celostátního finále v Praze se probojovala po postupech z okresního a krajského kola i ZŠ Josefa Ressla Pardubice(D. Dušek, D. Kusý, D. Kubišta, D. Voltner, J. Šklíba, D. Bureš, M. Klouček, P. Heřmanský, V. Faltys, D. Voženílek, L. Kučera, D. Augsten).

Jedenáct nejlepších družstev v areálu Sportovního stadionu mládeže na Palmovce odehrálo několik obtížných zápasů o titul.

Náš tým prošel celkem hladce do semifinále, kde jen těsně přišel o medailový boj. V boji o 3. místo nás zaskočily dva rychlé góly a v poslední vteřině jsme netrefili vyrovnání. Přesto je 4. místo v republice velkým úspěchem naší školy.

fotky, výsledky

 

 

8. - 9. 6. 2009 Republikové finále softballu ZŠ

Reprezentanti naší školy (Bélai František, Novotný Daniel, Hlaváček Martin, Petráň Bedřich, Kozlík Marek, Doležal Marek, Bouška Jakub, Ďurišík Michal, Moučka Patrik, Mácha Hynek, Brožek Darius, Pidrman Zdeněk) vybojovali pěkné 4. místo. fotky, výsledky

 

30. 5. 2009 se na naší škole konal již 2. ročník volejbalového turnaje smíšených týmů "O lodní šroub Josefa Ressla". Pořadí týmů: 1. Chrpa, 2. Černožice, 3. Veverky, 4. Šroubci. fotky

 

29. 5. 2009 se žáci 1. stupně účastnili Dětského dne s městskou policií. fotky

 

22. 5. 2009 kroužek Mladých novinářů má od dnešního dne díky začínajícímu webmasterovi Martinu Lepeškovi z 8. A své vlastní WWW stránky.  

 

18. 5. - 23. 5. 2009 se naše třídy 6. A a 6. B přestěhovaly do Příchovic na Pardubické boudy, kde strávily šest dnů ve „Škole v přírodě“.
Pobyt byl velmi zajímavý - podařilo se nám navštívit rozhlednu Štěpánku, starý mlýn, Bozkovské dolomitové jeskyně, kostel i Muzeum obrněné techniky. Také jsme si zahráli minigolf, zajezdili na bobové dráze, propátrali široké okolí Příchovic a Kořenova a zasportovali si. Při všech soutěžích a aktivitách jsme se dobře bavili a rádi bychom se sem zase brzy vrátili.
Prohlédněte si spolu s námi nejzajímavější fotografie z pobytu.

 

18. 5. 2009 turnaj ZŠ v softballu - krajské kolo

Žáci naší školy(Bélai František, Pidrman Zdeněk, Novotný Daniel, Hlaváček Martin, Petráň Bedřich, Kozlík Marek, Doležal Marek, Bouška Jakub, Ďurišík Michal) vybojovali v krajském kole 1. místo a postupují do republikového finále, které se bude konat 8. - 9. 6. 2009 v Ostravě. fotky, výsledky

 

 

18. 5. 2009 turnaj ZŠ volejbal - okresní kolo

Reprezentanti naší školy(Pidrman Zdeněk, Novotný Daniel, Hlaváček Martin, Kozlík Marek, Belái František, Petráň Bedřich, Winkler Stanislav, Peřina Jakub, Balachoncev Tomáš) vybojovali pěkné 2. místo. fotky, výsledky

 

12. 5. 2009 turnaj ZŠ v minifotbalu - okresní kolo

Žáci naší školy(Bouška Jakub, Doležal Marek, Petráň Bedřich, Kozlík Marek, Hlaváček Martin, Pleskot Ondřej, Novotný Daniel, Cimburek Lukáš, Formánek Radek, Jirout Jiří, Langhamer Marek, Řezníček Jakub, Losser Dominik, Belái František) vybojovali 3. místo.    výsledky, fotky

 

6. 5. 2009 turnaj ZŠ v softballu - okrskové kolo

Reprezentanti naší školy (Bélai František, Pidrman Zdeněk, Novotný Daniel, Hlaváček Martin, Petráň Bedřich, Kozlík Marek, Doležal Marek, Bouška Jakub, Bartoš Adam,  Ďurišík Michal) si vítězstvím zajistili postup do okresního kola.

výsledky, fotky

 

5. 5. 2009 turnaj ZŠ v minifotbalu - okrskové kolo

Naši reprezentanti (Bouška Jakub, Doležal Marek, Petráň Bedřich, Kozlík Marek, Hlaváček Martin, Pleskot Ondřej, Novotný Daniel, Cimburek Lukáš, Formánek Radek, Sajdl Filip, Langhamer Marek, Řezníček Jakub, Losser Dominik) si hravě poradili se všemi soupeři a do finále postupují z 1. místa. podrobné výsledky, fotky

 

5. 5. 2009 se v tělocvičně konalo pro žáky školy vystoupení skupiny historického šermu. fotky 

 

4. 5. 2009 proběhlo v Domě hudby vyhlášení výsledků 15. ročníku mezinárodní literární soutěže O pardubický pramínek.  Pro letošní rok bylo vyhlášeno téma „Kde jsou naše hranice?“. Celkem bylo do soutěže zasláno 77 prací z 13 různých škol. Ta naše uspěla celkem pětkrát, navíc se podařilo získat ocenění ve všech kategoriích, které byly vyhlášeny pro základní školy.

V  I. kategorii pro 3. - 5. třídy obsadil Dominik Dušek z 5. B krásné 3. místo.  Ve II. kategorii 6. -7. tříd získali čestné uznání Tereza Štěpánová ze 6. A  a  Petr Kratochvíl ze 6. B. Nejúspěšnější však pro nás byla kategorie poslední, kde Adam Bartoš z 9. A obsadil 3. místo a Šimon Vršanský z 8. C dokonce 2. místo.

Celý průběh předávání cen byl doplněn zajímavým hudebním programem žáků konzervatoře, dramatickou scénkou dětí z Umělecké školy v Chrudimi a rozhovorem s pardubickým triatlonistou Tomášem Petrem. fotky

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!!

 

 

29. 4. 2009 Krajské kolo fyzikální olympiády

Naše škola pořádala 50. ročník krajského kola  fyzikální olympiády. Školu nejlépe reprezentoval Martin Dvořák, který se umístil na 2. místě. výsledky, fotky

 

29. 4. 2009 hokejbalový turnaj - krajské kolo

Naši žáci zvítězili v kategorii 4.-5. tříd bez ztráty bodu a postupují do celostátního kola. Podrobné výsledky naleznete zde

 

28. 4. 2009 atletická soutěž Pohár rozhlasu - okresní kolo

Naše škola vybojovala v kategorii mladší žáci a žákyně(6. - 7. ročník):

2. místo (Divecký Daniel, Netolický Jakub, Stibůrek Antonín, Klinecký Daniel, Vlk Martin, Kratochvíl Martin, Hanuš Jakub, Seiner Jan, Husár Otakar, Hlaváček Martin, Brázda Radek, Sazama Jiří)

5. místo (Křiklanová Aneta, Malátová Lucie, Fenclová Tereza, Floriánová Anita, Průšová Michaela,  Růžičková Michaela,  Vrbatová Natálie, Musilová Natálie, Komůrková Nikola, Suchánková Klára, Bláhová Petra, Dammerová Monika)

podrobné výsledky, fotky

 

17. 4. 2009  Soutěž dětí a mládeže v programování - krajské kolo

Naši žáci se výborným způsobem zhostili nelehkého úkolu reprezentovat školu a celý Pardubický okres v krajském kole a vybojovali:

1. místo Martin Dvořák

3. místo Michal Beránek

4. místo Marie Novotná

soutěžní úkoly

Gratulujeme!!!

 

17. 4. 2009 vyšel školní zpravodaj č. 51

 

6. 4. 2009 Pohár České republiky 5. tříd v ledním hokeji

Žáci 5.B dokázali vyhrát Pohár České republiky 5. tříd a získat tak mistrovský titul této mládežnické kategorie. (Milan Klouček, Josef Mudruňka, Jan Bečka, Denis Kusý, David Voženílek, Dominik Dušek, Dominik Augsten, Jakub Martinec, Michaela Pejzlová, Ondřej Bažant, Dominik Bureš, Roman Bor, Dominik Kubišta, Petr Voldán, Patrik Heřmanský, Michal Machač) Gratulujeme!

 

1. 4. 2009 se na naši škole konal 50. ročník okresního kola Fyzikální olympiády kategorie F a E

Nejlépe nás reprezentoval Martin Dvořák, který vybojoval v kategorii E 1. místo.

 

1. 4. 2009 okresní kolo v hokejbalu v ZŠ Polabiny 1

Reprezentanti naší školy vybojovali 3. místo (Zdeněk Pidrman, Daniel Novotný, Lukáš Cimburek, Bedřich Petáň, Marek Doležal, Martin Hlaváček, František Bélai, Jakub Bouška, Jan Veselý, Radek Formánek, David Rychlík, Adam Bartoš, Ondřej Pleskot).

 

28. 3. 2009 Chemická olympiáda kategorie D - krajské kolo

4. místo Martin Dvořák (9. A)

 

25. 3. 2009 se na naši škole konalo krajské kolo Matematické olympiády kategorie Z9

2. - 3. místo Martin Dvořák

 

20. 3. 2009 Soutěž dětí a mládeže v programování - okresní kolo

Žáci naší školy obsadili první tři místa a jako jediní budou reprezentovat Pardubický okres v krajském kole, které se bude konat 17. 4. 2009 v DDM Delta.

1. Martin Dvořák

2. Marie Novotná

3. Michal Beránek

Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci.

 

1. 3. - 7. 3. 2009 lyžařský výcvik 7. tříd - fotky

 

5. 3. 2009 žáci 1. stupně mezi sebou soutěžili v recitační soutěži Zlatý hrníček plný básniček. fotky

 

26. 2. 2009 se v tělocvičně pro žáky 1. a 2. stupně konalo divadelní představení Rudolf II. fotky

 

25. 2. 2009 karneval ve školní družině. fotky

 

13.2. 2009 byla třída 9. A na výstavě Tutanchamon v Brně. fotky

 

11.2. a 12.2. 2009 Zápis do prvních tříd pro školní rok 2009-2010 - fotky

 

5. 2. 2009 Vyhodnocení a předání cen 2. ročníku soutěže "Hledáme nejlepšího
mladého chemika".

Soutěž se uskutečnila na konci loňského roku a zúčastnilo se jí 1300 žáků z 25 základních škol Pardubického kraje. Naši školu nejlépe reprezentovala Marie Novotná, která se umístila na 11. místě. fotky

 

27.1. 2009 okresní kolo Chemické olympiády

2. místo vybojoval Martin Dvořák a postupuje do krajského kola. Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

 

25.1. - 31.1. 2009 lyžařský výcvik 7. tříd - fotky

 

22.1. 2009 okresní kolo Matematické olympiády

1. místo Martin Dvořák

2.-3. místo Hynek Mácha

Oba postupují do krajského kola. Gratulujeme!

 

 

14.1. 2009 krajské kolo turnaje žáků ve florbalu v Litomyšli

Reprezentanti naší školy (Novotný Daniel, Pidrman Zdeněk, Bouška Jakub, Hlaváček Martin, Bélai František, Kozlík Marek, Doležal Marek, Petráň Bedřich, Losser Dominik, Formánek Radek, Moravec Jakub, Veselý Jan, Chvojka Radovan, Brožek Darius, Moučka Patrik) obsadili pěkné 2. místofotky

 

8.1. 2009 školní kolo 45. ročníku Chemické olympiády kategorie D

Školního kola se zúčastnilo 11 žáků, z nichž první tři postupují do okresního kola.

1. Martin Dvořák 135 bodů

2. Tereza Chlebnová 118 bodů

3. Dominik Štursa 114 bodů

fotky

 

6.1. 2009 se žáci 1. stupně utkali v  pěvecké soutěži ROLNIČKA.

fotky

 

18.12. 2008 finále soutěže v anglickém jazyce - My Green City

Soutěž vyhlásila akciová společnost International Power Opatovice společně s Britským centrem Pardubice. Naší školu reprezentovali žáci 7.A - Kateřina Kyselová, Lucie Malátová a Robert Frank. Ze 17 družstev skončili se svým výtvarným projevem a jeho prezentací na 4. místě.  

 

17.12. 2008 okresní kolo turnaje žáků ve florbalu v ZŠ Polabiny 1

Žáci naší školy (Novotný Daniel, Cimburek Lukáš, Pidrman Zdeněk, Bélai František, Doležal Marek, Kozlík Marek, Hlaváček Martin, Petráň Bedřich, Bouška Jakub, Losser Dominik, Veselý Jan, Chvojka Radovan, Formánek Radek) nedali soupeřům šanci a obdobným stylem jako v kole okrskovém porazili všechny soupeře a z 1. místa postupují do krajského kola, které se bude konat 14.1. 2009 v Litomyšli. fotky

 

5.12. 2008 Mikulášská besídka ve školní družině - fotky

 

26.11. 2008 krajská počítačová soutěž PC-ák 2008 v SPŠE v Pardubicích.

V kategorii prezentace obsadil 4. místo Karel Růžička.  

 

26.11. 2008 okrskové kolo turnaje žáků ve florbalu

Reprezentanti naší školy (Novotný Daniel, Pidrman Zdeněk, Cimburek Lukáš, Petráň Bedřich, Losser Dominik, Bélai František, Bouška Jakub, Hlaváček Martin, Doležal Marek, Veselý Jan, Kohoutek Lukáš, Formánek Radek) vyhráli všechny zápasy a postoupili z 1. místa do okresního kola.

 

12.11. 2008 rétorická soutěž MISTR SLOV v Základní škole Závodu míru v Pardubicích. Předsedou poroty byl moderátor televize Nova Rey Koranteng.

V kategorii 8.-9. tříd získal 3. místo Michal Ďurišík (9.A). fotky

 

8.10. 2008 Sběr papíru

Celkem bylo nasbíráno 11676 kg papíru. Nejvíce papíru přinesla 7. A 1729 kg. Všem účastníkům sběrového dne děkujeme.

fotky, výsledky

 

6.10. 2008 Nový stravovací informační systém

Od dnešního dne má každý strávník naši jídelny možnost odhlašovat obědy přes webové rozhraní na adrese www.strava.cz nebo pomocí mobilního telefonu prostřednictvím WAPu na adrese http://wap.strava.cz, popř. odesláním SMS ve speciálním tvaru. Nový stravovací systém umožňuje sledovat, zda a kdy žák odebral oběd, nechal oběd propadnout, odhlásil oběd a výši finančních prostředků na stravovacím účtu. Všechny uvedené informace si můžete nechat automaticky zasílat na zadanou e-mailovou adresu. Přihlašovací údaje již každý žák obdržel. Věříme, že budete s novým stravovacím systémem spokojeni a díky vaší kontrole přispěje ke zkvalitnění stravování vašich dětí.

POZOR! Obědy jsou na další měsíc automaticky přihlášeny jen v případě, že  máte koncem měsíce na stravovacím účtu dostatečnou finanční částku. V opačném případě budou obědy zablokovány, o čemž jsou rodiče informováni písemně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přejeme úspěšný školní rok 2008-2009.